145579 tb DSCF0585העמותה הוקמה בשנת 2000 על ידי: אדר לביא, נחשון שמרי, יעל ודני בקי וקרן בקי. מסיבות שונות שלושה מבין המקימים לא יכלו להמשיך ופיתוח הרעיון להקים מרכז טיפולי לילדים פגועים נותר בידי יעל ודני בקי. במקביל לפעילותם בחווה הם מפתחים ומייצרים אביזרי עזר לילדים עם צרכים מיוחדים במסגרת חברת "דרור חרות פיתוח בע"מ" שבבעלותם.

סיפורה של יעל:
" זו היתה שבת חורפית בשנת 2000. יצאנו יחד לטיול רגלי בהרי ירושלים. אני זוכרת בדיוק על איזה הר היינו כשהתחלנו לרקום את החלום שנשאנו אותו בלב במשך הרבה שנים. ואז פתאום הבנו שאנו לא הולכים להיות צעירים וחזקים יותר, שאף פעם גם לא נהיה עשירים, שלעולם לא יהיה לנו יותר זמן פנוי ואם אנו רוצים לממש חלום, זה הזמן ! ובאותו רגע קיבלנו החלטה: אנו הולכים להקים מקום שיוכל לתמוך בילדים פגועים. עמדנו שנינו לבד על הפסגה מול הנוף המרהיב, חדורים תחושה של שליחות ולמרות שהיינו לבד באותו מעמד הרגשנו שזה רגע חגיגי ומאד משמעותי בחיינו, רגע שבו קיבלנו על עצמנו מחויבות מאד גדולה. היום אנו יכולים לומר בפה מלא שני דברים: הראשון שאנו מאושרים על אותה החלטה והשני שאולי המזל הוא שלא ידענו באותו רגע כמה היא תהיה כבדה וקשה.
"...אנו מכירים מקרוב את הקשיים הכרוכים בהתמודדות עם ילד פגוע. יש לנו נכד עם שיתוק מוחין, עבורנו ההתנסות הזו היא לא משהו תיאורטי, "של אחרים", עבורנו היא אמיתית מאוד. לכן כאשר רק התחלנו לחלום על החווה - החלטנו שנעשה הכול על מנת לאפשר לכל ילד נזקק, לקבל טיפולים, חוויות והתנסויות מחזקות שיכול המפגש עם בעלי חיים לייצר- גם אם להוריו אין כסף לממן אותם. למרות המאמצים הגדולים שאנו משקיעים בחיפוש תרומות, אף פעם אין לנו די לספק את צרכיהם של כל הפונים.
לאנשים בריאים קשה מאוד לדמיין איך נראים החיים מכסא גלגלים כשאתה נמוך מכולם ורוב זמנך עובר עליך בשכיבה או ישיבה שהמעברים ביניהם תלויים בעזרת אחרים. אך עבור הילד היושב על הסוס השינוי הוא אדיר, פתאום הוא מסתכל על העולם מלמעלה, מגבה של חיה ששוקלת פי שלושים יותר ממנו ושהוא שולט בה. הוא לא צריך לבקש- אלא קובע בעצמו. בהיותו על גב הסוס הוא יכול להחליט ללכת דרך החול העמוק או מעל מדרגות ואבנים .
חלומנו הבא הוא להרחיב את היקף עבודתנו, בכדי שנוכל לקבל לטיפול יותר נזקקים מבלי להיאלץ לדחות אף אחד".

סיפורו של דני:
"גם התחום השני בו אנו עוסקים: ייצור עזרים לילדים עם צרכים מיוחדים, קשור לנכדנו. 
מכיוון שנכדנו לא יכל לעמוד בכוחות עצמו, היה עליו להיות קשור כמה שעות ביום בעמידון בכדי לחזק את גופו. כשהיה בן שלוש רצינו לתת לו מתנה ליום ההולדת: יותר עצמאות. מזה נולד רעיון: להוסיף לעמידון גלגלים גדולים משני צדדיו על מנת שהילד יוכל גם לעמוד קשור וגם להניע את עצמו. עד לאותו היום היה משחק רק במה שהגישו לו. בכל פעולה שעשה, היה זקוק לעזרתם של אחרים. ואני כמו סבא ג'פטו, שגילף בעץ ויצא לו פינוקיו, ניסיתי לבנות לו מתנה ויצא לי "עגילון". וכשלמד להניע את הגלגלים נפתח בפניו עולם חדש. לפתע יכול היה להגיע בכוחות עצמו לכל מקום בבית, לפתוח מגירות, להוריד ספרים מהמדף ולשחק עם ילדים אחרים- לראשונה בגובה העיניים. כשבניתי לנכדי עוד ועוד עזרים, הבנתי עד כמה אני יכול לשפר את איכות חייו והחלטתי לעשות זאת גם עבור ילדים אחרים.
"הטיפול בילד נכה כרוך בעבודה שלא נגמרת לעולם והיא גם עולה הרבה כסף שלא נמצא בידי המשפחות. מכיוון שלרוב הילדים אין סבא שיכול להמציא להם עזרים שמתאימים להם, עליהם לרכוש את מה שקיים בשוק. ואז הבנתי שאנו צריכים למצוא דרך לבנות מתקנים בהתאמה אישית שישפרו את איכות החיים של הילדים ובמחיר נמוך. הקמנו חברה, פיתחנו טכנולוגיות שמאפשרות לנו גמישות בייצור וכיום יש לנו כמה עשרות דגמים של מתקנים שעוזרים לילדים בעמידה, ישיבה וניידות. ניתן למצוא את המתקנים שלנו בעשרות מוסדות שיקומיים, בתי חולים לילדים ובבתים פרטיים.