טיפול באמצעות בעלי חייםטיפול באמצעות בעלי חיים

ke

מדוע ולמי רכיבה טיפולית על סוסים
רכיבה הטיפולית מבוססת על הקשר בין האדם והסוס ועל הפעילות הגופנית הקשורה ברכיבה. ההמצאות בקרבת הסוסים, לימוד מיומנויות רכיבה, שליטה בסוס והטיפול בו מעודדים התפתחות אישית וחברתית. התנועה התלת כיוונית של הסוס, כמו גם  האופן ישיבת הרוכב ומקצב התנועה, מסייעים להבאת גוף האדם למצב הפיזי האופטימלי. רעיון נוסף עליו מושתת הטיפול הוא ההתייחסות לגוף ולנפש כיחידה אחת שמרכיביה משפיעים זה על זה.

השימוש בתהליכים לא מילוליים עוזר להיפתחות רגשית, לביטוי ועיבוד רגשות, מודעות עצמית מנטלית ופיזית, בטחון ודימוי עצמי, מיומנויות חברתיות, תחושת עצמאות וחוויות של הצלחה. ההשתתפות בעשייה המשולבת עם יציאה אל הטבע תורמת רבות ליצירת אווירה מרגעת המאפשרת למשתתפים להיפתח ומעודדת תהליכי שינוי.
הרכיבה הטיפולית מיועדת לפונים על רקע הפרעות קשב וריכוז ADD/ADHD)), קשיים התנהגותיים או רגשיים, אוטיזם, PDD, שיתוק מוחין, פגיעות ראש, תסמונת דאון, עיוורון, חירשות, פיגור, מחלות נפש, חרדות וקשיים חברתיים.

תהליך הקבלה לטיפול

הרכיבה הטיפולית ניתנת בעיקר מסגרות פרטניות במפגשים שבועיים של חצי שעה.  מכיוון שאנו רואים חשיבות רבה בהכרות מוקדמת עם המטופל ובני משפחתו, אנו עורכים לפני התחלת הטיפולים פגישת קבלה (אינטייק) בתשלום בין ההורים והעובדת סוציאלית של החווה, לקבלת מידע ורקע על המטופל, לקביעת מטרות ובניית תכנית טיפול אישית. לאחר בחירת המטפל/ת המתאים/ה לילד, קובעים יום ושעה למפגש השבועי. אנו ממליצים אחת לתקופה על קיום מפגש בין ההורים לעובדת הסוציאלית והמטפל/ת האישי של הילד לקבלת משובים ולדיון בהמשך הטיפול.
לפגישה הראשונה יש להביא דוחות מטיפולים קודמים- אם ישנם כאלה.
הפגישה בנוכחות שני ההורים וללא הילד.

להרשמה יש למלא את הטפסים הבאים: כרטיס קליטה, אישור רפואי,  ויתור על סודיות רפואית ותקנון, בצירוף הפניות הנדרשות ע"י הקופות השונות . יש להוריד את הטפסים מהאתר בלחיצה על טפסים להרשמהולהעבירם למזכירות החווה במייל ותקבלו אישור קבלה במייל חוזר, או בפקס 02-6769425 ולהתקשר לטלפון 02-6453573 למזכירות לוודא קבלת הטפסים. כשיגיע תורכם יתקשרו אתכם מהחווה לקביעת פגישה עם העובדת הסוציאלית.

מבוטחי קופות החולים וביטוחי בריאות פרטיים

קופות החולים השונות מסבסדות כפוף לתנאים מסוימים את הטיפולים לבעלי הביטוחים המשלימים, לנוחיותכם להלן התנאים שנותנות הקופות, אך עליכם ולא על החווה האחריות לבדוק את זכאותכם בקופה. 

מבוטחי מכבי העומדים בקריטריונים של הקופה  ובעלי ביטוח "מכבי שלי" יכולים לקבל השתתפות של עד לחמישים טיפולים בשנה קלנדרית לילד עד הגיעו לגיל 18. בעלי ביטוח "מכבי מגן זהב" יכולים לקבל השתתפות של עד לשלושים טיפולים בשנה קלנדרית.   מטופל חדש נדרש ע"י מכבי להפנייה מרופא מתאים וע"י החווה לאישור רופא להשתתפות ברכיבה (ראה "טפסים להורדה") . על המטופל להביא למזכירות הסניף את הפניית הרופא המתאים ולבדוק מולם זכאות לטיפול ולבקש להזין אותה למערכת מכבי , והיא תופיע גם במערכת של החווה .

נוהל זה הוא חדש ומבטל את הצורך בהבאת התחייבות .

מבוטחי לאומית ומאוחדת העומדים בקריטריונים של הקופה, מקבלים השתתפות של עד לעשרים וארבעה טיפולים בשנה קלנדרית ועד למאה טיפולים מצטברים לילד עד הגיעו לגיל 12. עליהם לשלם לחווה מחיר מלא (כיום הוא עומד על 170 ש"ח) ואת ההחזר שהם זכאים לו הם מקבלים מהקופה. . 

מבטחי כללית העומדים בקריטריונים של הקופה יכולים לקבל השתתפות של עד לשלושים טיפולים בשנה קלנדרית  ועד למאה טיפולים מצטברים לילד עד הגיעו לגיל 18. למבוטחי פלטינום ניתן להגיע ל-55 טיפולים בשנה וללא הגבלה במספר הטיפולים המצטברים. עליהם להביא הפנייה מרופא מומחה: נוירולוג, אורתופד, פסיכולוג: התפתחותי,  קליני, שיקומי או רפואי, פסיכיאטר ילדים, רופא ילדים מומחה ברפואה התפתחותית או באיבחון בעיות קשב וריכוז. ההפנייה צריכה להיות על נייר לוגו של הרופא עם חתימתו, חותמת ומספר הרשיון של הרופא המפנה. קיימת אפשרות נוספת,  להביא הפנייה מרופא ראשוני- משפחה או ילדים- בצרוף המלצת מטפל פרא-רפואי כמו: עובדת סוציאלית, מרפאה בעיסוק, פיזיוטרפיסטית, מרפאה בדיבור, או פסיכולוג חינוכי. למטפלים רגשיים שאין להם רשיון ממוספר יש לצרף את תעודת ההסמכה. המטופלים משלמים  לחווה 45 ש"ח ואת השלמת התשלום הקופה מעבירה ישירות לחווה. 

ביטוחי בריאות פרטיים

חלק מביטוחי הבריאות הפרטיים כוללים גם מימון רכיבה טיפולית. יש לברר מול החברה, . המטופל ישלם מחיר מלא לחווה (כיום הוא עומד על 170 ש"ח) ויגיש את החשבונית לחברת הביטוח לקבלת ההחזר המגיע לו.